MURAT SELÇUK / Eczane Danışmanı

MURAT SELÇUK

1968 yılında Ankara'da doğdu. 1976 yılından beri İstanbul’da yaşıyor. Teknik lisede iç mimari ve dekorasyon eğitimi aldı. Lisans öğreniminde İktisat ve sonrasında üst lisans Yönetim Organizasyon okudu. 1990’lı yıllardan itibaren kozmetik, sağlık, ilaç, dermokozmetik ve eczane alanlarında çalıştı. Tıbbi Mümesillikten Pazarlama Müdürlüğüne kadar çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Sırasıyla Abdi İbrahim, Jahnsen-Cilag, Schering-Plough, Skincode Dermokozmetik, Mediks Medikal Ajans ve Ogilvy Healthworld’de çalıştı.

Çeşitli eğitim kuruluşlarından 50’nin üzerinde 400 saati aşan eğitimler aldı. Sağlık sektörüne özel ve özgün proje danışmanlığı yaptı. İlaç ve sağlık firmalarının saha ve yönetim kadrolarına yönelik; satış pazarlama, iletişim, kişisel gelişim ve beceri eğitimlerinin tasarımı ile eğitmenliğini üstlendi. İleri eczane sadakat projeleri yazdı ve uyguladı. Eczane web eğitim sadakat projeleri oluşturdu. Eczane projelerinde, Türk ilaç sektörünün 50’den fazla firmasına özel danışmanlık yaptı. Ağırlıklı olarak birebir veya gurup eczane danışmanlığı ve eğitimleri verdi. Bu güne kadar 5000’den fazla eczacı, 2000’den fazla teknisyen ve birçok eczacı meslek odası ile bir araya geldi. 200’ün üzerinde geniş katılımlı eczane eğitimi verdi. Eczanede alışveriş, merchandising, personel performans yönetimi, ticari pazarlama ve eczane işletmeciliği alanlarında eczacı/teknisyen eğitimlerini planladı ve uyguladı.

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde 300’ün üzerinde eczane ile birebir çalıştı ve onlara danışmanlık yaptı.

Eczanelerin özellikle ilaç dışı alanlarının güçlenmesi, OTC kategorilerinin düzenlenmesi ve merchandising düzenlemeleri ile öne çıktı.

Sağlık sektörüne özel masa üstü yayıncılık, ilaç firmalarına özel konsept dergi editörlüğü ve genel yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. 2010 yılında “Sağlık sektörünün en iyi yayını” ödülünü aldı. Çok sayıda platformda eczane üzerine yazılar yazdı.

Murat Selçuk, halen FORTİKS’ te ilaç ve sağlık sektörü için eczane projeleri özelinde çalışmakta olup birebir eczane danışmanlığı yapıyor.

Evli ve iki çocuk babası olan Selçuk, tüm iş ve sosyal hayatını, kendisinin ve arkadaşlarının hayatında fark yaratmak için bir “yaşam biçimi” olarak uyguluyor.

 

 

 


Paylaşmak Güzeldir


BİLGİ TALEP
Facebook

Eczacının ve Teknisyenin İhtiyacı Olan Sihirli İksirler! Eczane mühendislerine üye olabilir ve ücretsiz iksirlere ulaşabilirsiniz. ECZANE MÜHENDİSLERİFacebook

© Copyright 2014 Fortiks Created By Mandalina Online. Tüm Hakları Saklıdır.